click to enable zoom
loading...
We didn't find any results
open map
View Roadmap Satellite Hybrid Terrain My Location Fullscreen Prev Next
Your search results

Ar persikeliate į Ispaniją? Pagrindiniai reikalavimai

Posted by Erikas Tamošiunas on 25/10/2023
0

Kas ir kokia yra Ispanijos sostinė?

Sveiki atvykę į Madridą! Kviečiame jus leistis į stebuklingą kelionę, kurios metu atskleisime stebuklus, dėl kurių Madridas yra nepakartojama vieta. Pasiruoškite įsimylėti kerinčius Ispanijos sostinės žavesius – nuo įspūdingos istorijos iki gyvybingos šiuolaikinės atmosferos!

Reikalavimai persikraustimui į Ispaniją

Turizmo objektai | Kulinarija | Pramogos | Kultūrinė patirtis


Turizmo objektai

1. Turizmo objektai, kuriuos būtina aplankyti Madride

Aplankę šias vietas, kurias būtina aplankyti, busite visapusiškai susipažinė su įspūdinga Madrido istorija, kultūra ir šiuolaikine dvasia. Madridas yra žavinga ir nepaprasta vieta. 

 • Karališkieji rūmai (Palacio Real)

  Atvykus į Madridą neturėtum praleisti progos apžiūrėti šiuos prabangius rūmus, kuriuose yra daugiau kaip 3 000 kambarių, stulbinanti architektūra ir puošnūs interjerai, dekoruoti vertingais meno kūriniais ir puikiais baldais. Keliaudami būtinai apsilankykite renginyje, kuris dar labiau sustiprina karališkąją atmosferą – sargybos keitimo ceremonijoje. Sabatini sodai – išpuoselėti rūmų sodai – taip pat yra ramus prieglobstis, iš kurio atsiveria gražūs miesto vaizdai.

 • Prado muziejus (Museo del Prado)

  Jei Ispanijoje ketinate būti ilgiau nei tris mėnesius ir negyvenate ES, turite prašyti vizos, kad galėtumėte teisėtai gyventi ir dirbti Ispanijoje. Yra daugybė Ispanijos vizų – nuo neapmokestinamų vizų (skaitmeninių klajoklių viza) iki auksinių vizų (norint jas pratęsti, nereikia gyventi Ispanijoje). Jei neturite vizos, Ispanijoje negalite būti ilgiau nei 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį (vadinamoji 90/180 dienų taisyklė). Priklausomai nuo vizos, tai gali trukti vos 30 dienų arba net metus.

Bankas

2. Banko sąskaita

Beveik visoms veikloms Ispanijoje reikia atidaryti banko sąskaitą.
Ispanijos bankai labai rimtai žiuri į pinigų plovimą. Jie neatidarys jums sąskaitos, jei negalėsite aiškiai įrodyti, iš kur gaunami jūsų pinigai. Reikia pateikti šiuos dokumentus:

 • Galiojanti pasą
 • Darbo užmokesčiai arba mokesčių deklaracijos
 • Jūsų tarptautinis mokesčių mokėtojo kodas
 • Rekomendacinis laiškas
 • Kita

Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad Ispanijos bankai gali taikyti papildomus reikalavimus arba ypatingas procedūras, todėl geriausia susisiekti su banku, kuriame norite atsidaryti sąskaitą, ir pasiteirauti apie konkrečius jo reikalavimus.

Kai turėsite visus reikiamus dokumentus, sąskaitą galėsite atidaryti asmeniškai banko skyriuje. Kai kurie bankai taip pat teikia sąskaitos atidarymo internetu paslaugą, kuri kai kuriems žmonėms gali būti patogesnė.

Verta paminėti, kad kai kurie Ispanijos bankai gali imti mokesčius už tokias paslaugas, kaip bankomatų operacijos ar internetinė bankininkystė. Prieš atidarydami sąskaitą, atidžiai perskaitykite taisykles ir sąlygas ir užduokite visus jums rūpimus klausimus.

Dokumentai

3. NIE numeris

NIE (Número de Identificación de Extranjero) numeris yra unikalus administracinis identifikavimo numeris, suteikiamas ne Ispanijos asmenims, kad būtų galima atlikti tam tikrus sandorius Ispanijoje, įskaitant mokesčių mokėjimą. Šio numerio Ispanijoje prašo beveik visi, nes jis būtinas norint atlikti įvairias svarbias operacijas, pvz:

 • Nekilnojamojo turto pirkimas, pardavimas arba nuoma.
 • Turto paveldėjimas Ispanijoje
 • Importuojant, perkant arba parduodant transporto priemonę
 • Importuoti, pirkimo, arba parduoti valtis
 • Draudimo gavimas
 • Darbas Ispanijoje (tik 3 mėnesių sutartys)
 • Hipotekos paskolos gavimas
 • Mokėti importo muitus už į Ispaniją įvežamus produktus oro uosto muitinėje
 • Registracija tam tikrose mokyklose reikalauja NIE skaičius iš tėvų ir (arba) studentų!

Darbas ir mokesčiai

4. Darbas

Ispanija gali būti puikus pasirinkimas ieškantiems darbo Europoje. ES piliečiams darbą Ispanijoje rasti lengva, tačiau žmonėms, kurie nėra ES piliečiai, tai gali būti sudėtinga. Prieš kreipiantis dėl darbo Ispanijoje, labai svarbu išsiaiškinti, kokie yra darbo leidimo ir vizos reikalavimai. Taip pat labai svarbu suprasti darbo rinką ir pramonės šakas, kurios šiuo metu yra paklausoje.

 • Europos gyventojams

ES gyventojams rasti darbą Ispanijoje dažnai yra lengviau nei ne ES gyventojams. Kaip ES pilietis turite teisę dirbti Ispanijoje, nereikalaujant darbo leidimo ar vizos. Tačiau, siekdami laikytis ES “laisvo darbuotojų judėjimo” politikos, Ispanijos darbdaviai, įdarbindami Ispanijos ir ES piliečius, privalo teikti pirmenybę Ispanijos ir ES piliečiams, o ne ne ES piliečiams.

 • Ne Europos gyventojams

Jei esate ne ES gyventojas, pirmiausia turite gauti galiojantį leidimą dirbti arba darbo vizą, kurią galima gauti Ispanijos ambasadoje arba konsulate jūsų kilmės šalyje. Darbo leidimas dažnai būna susietas su konkrečiu darbo pasiūlymu, todėl pirmiausia turite susirasti darbą. Kai jums bus pasiūlytas darbas, darbdavys padės jums užpildyti reikiamus dokumentus leidimui gauti, kurio tvarkymas gali užtrukti keletą savaičių. Leidime dirbti taip pat bus nurodyta jūsų buvimo trukmė ir darbo, kurį jums leidžiama dirbti, rūšis.

Labai svarbu suprasti, kad jei dirbate Ispanijoje be teisėtos darbo vizos, tiek jums, tiek jūsų darbdaviui gali grėsti didelės baudos ir teisinės pasekmės.

5. Mokesčiai

Mokesčiai yra svarbus Ispanijos ekonomikos ir politikos aspektas. Asmenys turi žinoti mokesčių taisykles ir reglamentus, kad išvengtų teisinių sunkumų. Ispanijoje galioja progresinė mokesčių sistema, kuri reiškia, kad didesnes pajamas gaunantys asmenys moka didesnius mokesčius. Mokestiniai metai Ispanijoje sutampa su kalendoriniais metais, todėl mokesčių deklaracijas reikia pateikti iki kitų metų birželio 30 d.

Jei dirbate kaip laisvai samdomas darbuotojas (savarankiškai dirbantis asmuo), turite užtikrinti, kad esate tinkamai įregistruotas Ispanijos socialinės apsaugos sistemoje ir kad pateiksite ketvirtines mokesčių deklaracijas (gyventojų pajamų mokesčio ir PVM). Jei dirbate, darbdavys jus užregistruos Ispanijos socialinės apsaugos sistemoje. Priklausomai nuo gaunamų pajamų turėsite pateikti metines mokesčių deklaracijas.

Apibendrinimas

Persikėlimas į Ispaniją gali būti įdomi ir linksma patirtis, tačiau persikėlimo planas turi būti kruopščiai suplanuotas ir įgyvendintas.
Jei įvykdysite pagrindinius šiame straipsnyje nurodytus reikalavimus, galite išvengti daugelio sunkumų, su kuriais dažnai susiduria emigrantai, migruodami į naują šalį.

Nesvarbu, ar esate Europos Sąjungos pilietis, ar ne, atitinkamų licencijų gavimas, banko sąskaitos atidarymas ir NIE numerio gavimas – visi šie etapai yra labai svarbūs siekiant užtikrinti sklandų persikėlimą. Be to, vietos darbo ir mokesčių įstatymų bei procedūrų Ispanijoje išmanymas padės jums lengviau orientuotis darbo rinkoje ir išvengti galimų teisinių problemų.

Jei iš anksto suplanuosite savo persikėlimą į Ispaniją, jis bus sklandus ir sėkmingas.

Tačiau, jei turite papildomų klausimų arba jums reikia pagalbos dėl bet ko, kas susiję su Ispanija, įskaitant nekilnojamojo turto įsigijimą ar nuomą, mūsų įmonė yra pasirengusi padėti.

Mūsų profesionalų komanda gerai išmano Ispanijos nekilnojamojo turto rinką ir gali jus supažindinti su kiekvienu proceso etapu. Kreipkitės į mus, jei reikia papildomos informacijos ar konkrečios pagalbos. Tikimės, kad galėsime padėti jums įgyvendinti jūsų siekį gyventi Ispanijoje.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

 • Susisiekime

  +34 631 134 771
  info@is-realestate.com

 • Advanced Search

  More Search Options
  More Search Options
Languages »

Compare Listings