click to enable zoom
loading...
We didn't find any results
open map
View Roadmap Satellite Hybrid Terrain My Location Fullscreen Prev Next
Your search results

Ispanija – viena iš Europos šalių, kurioje paskolos yra mažos

Posted by Erikas Tamošiunas on 25/10/2023
0

Ispanija: Geidžiama turizmo ir būsto įsigijimo kryptis

Ispanija yra garsi turistų lankoma vieta dėl turtingos kultūros, patrauklių paplūdimių ir malonaus klimato.

Tačiau tai ne tik puiki vieta apsilankyti, bet ir gyventi, nes dėl žemų hipotekos palūkanų normų būsto įsigijimas yra prieinamas daugeliui žmonių.

Mažos hipotekos palūkanų normos.

Bankininkai | Statistikos

Bankininkai

Vienas iš pagrindinių veiksnių, lemiančių žemas Ispanijos hipotekos palūkanų normas, yra istoriškai žemos šalies palūkanų normos. Europos centrinis bankas pastaraisiais metais palaikė žemas palūkanų normas, o tai padėjo išlaikyti žemas hipotekos palūkanų normas ir Ispanijoje. Be to, prie mažesnių hipotekos palūkanų normų Ispanijoje prisidėjo ir didelė skolintojų konkurencija, nes bankai ir kitos finansų įstaigos konkuruoja dėl klientų siūlydami mažesnes palūkanų normas ir kitas patrauklias hipotekos sąlygas.

Statistikos

Ispanija lyginant su kitomis Europos šalimis, hipotekos palūkanų normos yra vienos mažiausių. Tai reiškia, kad paskolos gavėjai gali gauti hipotekos paskolą su mažesne palūkanų norma, todėl mėnesio įmokos bus mažesnės, o per visą paskolos laikotarpį iš viso sutaupys. Europos hipotekos federacijos (EMF) duomenimis, nepaisant neseniai padidėjusių palūkanų normų, Ispanija yra viena pigiausių Europos šalių, kuriose hipotekos paskolos yra vis dar žemos. Remiantis naujausiu šios organizacijos statistiniu biuleteniu, Ispanija yra ketvirta šalis, palei piguma. 2022 m. trečiąjį ketvirtį vidutinė svertinė palūkanų norma buvo 2,02 %. Ši dalis tik šiek tiek mažesnė: Portugalijoje (1,93 %) Prancūzijoje (1,59 %) Danijoje (1,11 %).
Nesvertinis vidurkis EMF 12 šalių imtyje yra 3,48 %, t. y. 69 baziniais punktais daugiau nei praėjusį ketvirtį. Būsto nuosavybė Ispanijoje yra 76,2 %, t. y. didesnė nei šalyse, kuriose hipotekos palūkanų normos yra mažesnės, pavyzdžiui: Prancūzijoje (64,1 %) Portugalijoje (73,9 %) Vokietijoje (51,1 %)
Kalbant apie 2022 m. trečiąjį ketvirtį suteiktas naujas paskolas, fiksuotų palūkanų hipotekos paskolų dalis didėja vis daugiau šalių. Todėl naujų hipotekos paskolų pasirašyta su fiksuota palūkanų norma: Belgijoje ( 84,9 % ) Ispanijoje ( 61,1 % ) Vokietijoje ( 41 % ) Nepaisant padidėjusios orientacinės palūkanų normos, kintamoji palūkanų norma ir toliau sudaro didžiąją dalį, įskaitant: Suomiją (95,1 %) Portugaliją (68,6 %) Rumuniją (65,5 %) Italiją (52 %)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

  • Susisiekime

    +34 631 134 771
    info@is-realestate.com

  • Advanced Search

    More Search Options
    More Search Options
Languages »

Compare Listings